Melinda Morvay
výuka anglického jazyka

Mgr. Melinda Morvay

V roce 1999 jsem ukončila vysokoškolské studium, aprobace učitel anglického jazyka. Absolvovala jsem dlouhodobé pobyty v Anglii, USA a Kanadě. Pracovala jsem na vědeckém výzkumu v oblasti vyučování jazyků v Dánsku. Původem jsem Maďarka, anglický jazyk je mým čtvrtým jazykem. Lingvistice, výuce jazyka, její problematice a metodologii se věnuji od svých 17 let.

Reference

Hodiny angličtiny byly pro mě vždycky jako za trest. I když potřebuji angličtinu pro svou práci, raději jsem se vyhýbala jak výuce, tak anglicky mluvícím schůzkám. A to až do doby první lekci s Melindou! Melindě se podařilo odstranit blok v mé hlavě a hodiny angličtiny mě s ní moc baví. Její lekce jsou živé a zábavné. Vždy dokáže najít téma, které mě nadchne.
Ing. Simona Fialová, MBA, Facta, s.r.o., Praha

Nejlepší výuka angličtiny, jakou jsem doposud zažil. Po delší přestávce jsem s Melindou rychle začal zapomenuté znalosti oživovat a rozvíjet.
Mgr. Martin Mátl, Ministerstvo zdravotnictví

Hodiny angličtiny s Melindou jsou vždy velmi dobře připravené. Vyhovuje mi flexibilita a struktura jednotlivých lekcí kombinující opakování předchozích jazykových znalostí s novými. Osvojování gramatiky a nové slovní zásoby probíhá formou praktických konverzačních cvičení. Za největší přínos považuji to, že mě tento způsob výuky zbavil ostychu používat anglický jazyk. Oceňuji profesionální přístup.
Ing. Jan Tománek, MPOWER Engineering a.s., Praha

Angličtina s Melindou jde každému na míru, je kreativní, zaujme, nic není překážkou, a vše se zdá jednodušší a lehčí. Znalosti jdou ruku v ruce se zábavou, lehkostí, pozitivním a osobitým přístupem, který je Melindě vlastní. Mohu jen doporučit.
Lukáš Heinitz, Filmservice, a.s., Praha

Skvělé, atraktivní a kreativní hodiny plné překvapení a změn. Lekce jsou vskutku zábavné a učení je hra. Není to soubor "drilových" cvičení, ale způsob, jak se naučit komunikovat. Melinda je na výuku vždy perfektně připravena a je poznat, že má pedagogické vzdělání. Je trpělivá a má úžasný přístup ke studentům. Nikdo se nenudí, nekouká na hodinky a tudíž je radost navštěvovat její hodiny. Přestože jsem velmi zaměstnaný student, považuji tento čas za zmysluplně strávený. A i když zanedbávám studium a výsledky se dostavují jen pomalu, má to význam. Takže "simply great"!
Ing. Jaroslava Šnajbergová, USYS, a.s., Praha

K Melindě chodím rád, protože hrajeme aktivity na počítači. Naučil jsem se spoustu anglicky. Moje oblíbené slovo je monster.
Jenda Tománek, 7 let, ZŠ Školská, Praha

Angličtinu jsem se odhodlávala učit již dlouho. Jsem začátečník. Začala jsem chodit ke slečně Melindě s tím, že budu tvrdý oříšek. Melinda je však milá a tak trpělivá! Vymýšlí systémy, aby to šlo opravdu do hlavy. Angličtina je díky Melindě hrou a já se na každou hodinu těším. Velmi doporučuji.
Zuzana Horak, Hotel St. George, Praha

Mám ráda hodiny angličtiny s Melindou, protože: hodiny jsou kreativní, každá trochu jiná; hodiny mě baví, nikdy se nenudím, utečou tak rychle, že si přeji, aby byly delší; spoustu slovíček nebo slovních spojení si z hodiny pamatuji přestože nejsem nejmladší a mám určitě horší krátkodobou a vlastně i dlouhodobou paměť; dcera se mě po každé hodině ptá, co nového nebo jaká slovíčka jsem se naučila, a učí se taky; pozitivní přístup Melindy k žákům je neocenitelný (zažila jsem pravý opak). Proto mě baví i domací úkoly - to se mi už dlouho nestalo. Jsem ráda, že mě moje intuice nezklamala, když jsem našla její stránky a řekla si, že to je to pravé pro mne.
MUDr. Martina Žáčková, Praha

Melinda je veselá, pozitivní a energická, stejně jako její hodiny, plné her a různých zlepšováků, tak aby byly zábavné. Každá hodina je originál a výukové metody jsou nápadité. Díky Melindě je angličtina zajímavá a moc dobře se poslouchá. Dokáže zaujmout a vysvětlí i na první pohled nevysvětlitelné. Hodiny končí tak, že se těším na tu další.
Ing. Milan Skrbek, Česká televize, Praha

Melinda vyučuje obě moje děti: 10 a 13 letého syna. Mladší syn si u Melindy doplnuje znalosti jazyka v rámci Britské školy, kterou navštěvuje a starší syn chodí na hodiny konverzace. Děti si oblíbili Melindu kvůli nevázané atmosféře, kterou dokázala vytvořit a pro zábavný způsob výuky. Melindu doporučuji jako profesionála i jako člověka.
Martina Ságlová, Praha

S angličtinou začínám již podruhé. Melinda velmi rychle napravila chyby mého předcházejícího učitele a díky správné volbě studijního materiálu jsou již po krátké době viditelné potěšující výsledky. Oceňuji Melindin osobní přístup a kreativní formu výuky.
Jiří Dvořáček, VT Project, Praha

Slečna Melinda připravovala o prázdninách moji 6 letou dceru na nástup do britské školy. Dceři hodiny nejen pomohly, ale i se na ně vždy velmi těšila.
Martina Mannová, Praha

Dvouhodinovka uteče vždycky jako voda. Díky kombinaci živé konverzace a nezbytné gramatiky prezentované na příkladech není ani čas si vzpomenout na únavu z práce.
Mgr. Michal Hojný, IKEM, Praha
 
„Nejlepší učitelé neučí z učebnice, ale ze srdce.“